Pietní akt u příležitosti výročí
narození prof. Gustava Friedricha
konaný 5. června 2023

Iva zapaluje svíčku u hrobu Matouškových.

V pondělí 5. června 2023 v podvečer se členové PSS ČAS vypravili na smíchovský hřbitov na Malvazinkách, a to i navzdory mimořádně nevlídnému počasí,kdy v podstatě soustavně pršelo. S ohledem na to, že nebylo krásné prosluněné pozdní odpoledne, na které jsme byli v minulých letech uvyklí, nebyla účast velká. Tři generace studentů byly zastoupeny Simonou Váchovou, Ivou Syrovátkovou a Janem Hanouskem.

 

Položili jsme květinu a zapálili svíčku na hrobě Gustava Friedricha.

Po krátké zastávce v květinářství jsme nejprve navštívili hrob Matouškových, kde jsme zapálili svíčku v lucerniče. Poté následoval přesun k hrobu profesora Gustava Friedricha a hlavní bod naší návštěvy. Položili jsme květinu, zapálili svíčky a vzpomenuli zásluhy slovutného učence. Připravené povídání nebylo letos s ohledem na počasí realizováno. Třetí zastávkou byl tradičně hrob Václava Schulze, archiváře Národního muzea, kde jsme také zažehli svíčku v lampičce.

Malvazinky navštívila také profesorka Hana Pátková, ale protože šla od metra z Radlic a my jsme se snažili se ve vytrvalém dešti příliš nezdržovat, minuli jsme se. Doufejme, že za rok bude počasí lepší, účast větší a všichni se zde setkáme i s výkladem. Přesto můžeme konstatovat, že letošní pietní akt byl sice komorní, avšak důstojný.

Jan Hanousek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *